Homologacje, certyfikaty czy licencje – w jaki sposób je zabezpieczyć?

Homologacje

Prowadzisz firmę szkoleniową albo wystawiasz certyfikaty, licencje lub homologacje dla swoich produktów? Koniecznie przeczytaj, dlaczego i jak warto zabezpieczać swoje dokumenty.

Czy w ogóle trzeba się tym przejmować? Przecież ludzie przychodzą na moje szkolenia, żeby zdobyć wiedzę, a moje produkty po prostu bronią się jakością… Nawet, jeśli zasadniczo masz rację, tak stawiając sprawę, poważnie podchodząc do tematu zabezpieczeń swojej własności, pokazujesz innym, że ma ona realną wartość. 

Czy klienci wybiorą szkolenie firmy X tylko dlatego, że otrzymają z niego profesjonalnie wyglądający certyfikat, a nie wydrukowany na biurowej drukarce projekt z Canvy? Nie. Wiarygodny certyfikat utwierdzi ich jednak w przekonaniu, że treści, do których dostęp otrzymali, były warte swojej ceny. To samo dotyczy homologacji czy licencji. To element budowania spójnej marki, ale też często narzędzie promocji Twojej firmy. Gdy elegancki dokument zawisa w ramce na ścianie biura Twojego zadowolonego klienta, wiele osób może dowiedzieć się o tym, co robisz.

JAK ZABEZPIECZYĆ CERTYFIKAT CZY LICENCJĘ?

Certyfikaty najczęściej kojarzą się nam z drukiem irysowym czy liniami giloszowymi znanymi ze świadectw szkolnych. Skomplikowana sekwencja cienkich linii tła tworzących fantazyjne kształty stanowi świetne zabezpieczenie dokumentu, a jeśli dodamy do tego tonalne przejścia kolorów w druku irysowym, uzyskujemy bardzo zaawansowane rozwiązanie. Zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i elegancję dokumentu. Mówimy jednak o jednym z tych rozwiązań, które najczęściej wykorzystywane są w przypadku większych partii produkcyjnych.

A co zrobić, gdy do zabezpieczenia mamy krótką serię dokumentów? Tu najczęściej wybierane są znaki wodne (dostępne w formie papieru ze znakiem wodnym lub jako druk offsetowy specjalną farbą) oraz hologramy. Zwłaszcza drugie z wymienionych tu rozwiązań wykorzystywane jest coraz częściej ze względu na skojarzenie z nowoczesnością… i perfekcyjny stosunek jakości do ceny. Mówimy tu w końcu o prawdopobnie najlepszym obecnie zabezpieczeniu, które zastosować można nawet przy niewielkich ilościach dokumentów. 

HOMOLOGACJA W DOKUMENTACH I BEZPOŚREDNIO NA PRODUKCIE

Hologramy powszechnie stosowane są także w przypadku homologacji. Ich niewątpliwym atutem jest tu możliwość zastosowania na każdym niemal podłożu. Co to oznacza w praktyce? Że dokonując homologacji produktu możemy umieścić poświadczający ją hologram nie tylko w dokumentach, ale także na samym produkcie. Nie ma tu znaczenia, czy jest on metalowy, szklany, plastikowy czy wykonany z tworzywa. 

Czy nie generuje to ryzyka zerwania hologramu z produktu i umieszczenia go gdzie indziej? Bez obaw. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii klejenia, hologram przy próbie zerwania ulega uszkodzeniu i nie można go już powtórnie wykorzystać. To dlatego to rozwiązanie wykorzystywane jest tak szeroko do zabezpieczenia produktów na gwarancji przed nieautoryzowanym otwarciem. 

INNE FORMY ZABEZPIECZENIA DOKUMENTÓW

To oczywiście nie jedyne formy zabezpieczenia dokumentów. W naszej ofercie znajdziecie również m.in. suchy tłok, mikrodruki, numerację, papier zabezpieczony czy farby specjalne. 

Każde z tych rozwiązań ma własne zalety oraz ograniczenia. Dlatego przed zamówieniem projektu, warto wypełnić formularz i porozmawiać z naszym specjalistą. Podpowie on optymalne rozwiązania i pomoże przygotować specyfikację produktu, na podstawie której nasi doświadczeni projektanci przygotują projekt homologacji, certyfikatu czy licencji dla Twojej firmy!

Wyróżnij swoje produkty!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabezpieczeń holograficznych.