Co to jest hologram zabezpieczający i jakie jest jego zastosowanie?
Hologram zabezpieczający to najlepsza i najbardziej skuteczna ochrona produktu przed podrabianiem. Dzięki swojej skomplikowanej strukturze i zastosowanym efektom ochronnym jest praktycznie nie do podrobienia.
Hologram występuje jako naklejka w formie samoprzylepnej lub jest wgrzewany bezpośrednio w produkt, najczęściej metodą zwaną Hotstamping.
Poznaj 6 przykładowych zastosowań hologramów

1. Zabezpieczenie produktu przed fałszerstwem
Jeśli chcesz zabezpieczyć swój produkt przed podrabianiem i poświadczyć jego oryginalność, to najlepszym wyborem będzie hologram samoprzylepny z personalizacją.
Hologram z własnym logo, numeracją, kodem alfanumerycznym lub QR wyróżni produkt i doda mu prestiżu.

2. Zabezpieczenie dokumentów
Jeżeli szukasz zabezpieczenia na ważne dokumenty takie, jak np.: certyfikat, dyplom lub bilety, to wybierz hologram hot-stamping, który jest wgrzewany w druk i trwale łączy się z podłożem.
W przypadku zabezpieczenia dokumentów typu identyfikator lub wejściówka, gdzie trzeba zachować czytelność tekstów i widoczność grafiki, doskonale sprawdzi się transparentny hologram zabezpieczający.

3. Kampania marketingowa
Bony, vouchery, bilety, czy zdrapki, to również produkty, które są łakomym kąskiem dla fałszerzy. Tutaj również sprawdzi się hologram, który nie tylko zabezpieczy, ale również podniesie atrakcyjność produktu i wyróżni go.
W tym wypadku wybór hologramu między samoprzylepnym, a wgrzewanym zależy od nakładu i technologii produkcji.
Dodatkowo odpowiedź na pytanie – czym są druki zabezpieczone – znajdziesz tutaj.

4. Ochrona przed otwarciem
Hologram zabezpieczający jako plomba, banderola, opaska termokurczliwa lub taśma samoprzylepna, to sprawdzona ochrona przed otwarciem.
Szeroki wybór kształtów, nośnika oraz technologii, pozwala zabezpieczyć niemal każde zamknięcie.

5. Nośnik danych
Hologram zabezpieczający z zamieszczonym kodem QR czy Data Matrix, to połączenie ochrony i zaszyfrowanych danych. Szeroko stosowany na takich produktach jak: identyfikator, winieta czy abonament parkingowy.
Często wykorzystywany jako narzędzie marketingowe służące do śledzenia i rejestrowania produktów.

6. Blokada urządzeń
Hologram zabezpieczający stosowany jest równie jako blokada urządzeń, która ma na celu uniemożliwić dostęp do danych wrażliwych. Występuje jako naklejka na aparat smartfona, zaślepka na pendrive lub wejście USB.